| Brand | Abracon |
| Part Number | ASFL1-32.000MHz-EK |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Brand | Abracon |
| Part Number | ASFL1-32.000MHz-EK |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Frequency Ageing | ±5 (First Year) ppm/yr |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Height | 1.3 mm |
| Length | 5 mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Maximum Symmetry | 40/60% |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.97 V |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Output Frequency | 32 MHz |
| Output Level | HCMOS, TTL |
| Package Type | SMD |
| Width | 3.2 mm |

Have a requirement?
Chat with us