| Brand | Abracon |
| Part Number | AX7MCF3-156.2500C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Frequency Stability | ±25 ppm |
| Height | 1.9 mm |
| Brand | Abracon |
| Part Number | AX7MCF3-156.2500C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Frequency Stability | ±25 ppm |
| Height | 1.9 mm |
| Length | 7 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | - 40°C |
| Oscillator Type | XO (Crystal Oscillator) |
| Output Frequency | 156.25 MHz |
| Output Level | LVDS |
| Package Type | 6-SMD Compatible |
| Width | 5 mm |

Have a requirement?
Chat with us