| Brand | Adafruit |
| Part Number | 1246 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Interface | I2C |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Sensor Type | Light |
| Brand | Adafruit |
| Part Number | 1246 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Interface | I2C |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Sensor Type | Light |
| Dimensions | 14 (Dia.) x 1.8 (H) mm |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |

Have a requirement?
Chat with us