| Brand | AKER |
| Part Number | S75005-40.000-X-15 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Brand | AKER |
| Part Number | S75005-40.000-X-15 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Frequency Ageing | ±5 ppm/yr |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 1.3 mm |
| Length | 7 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 40/60% |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Frequency | 40 MHz |
| Output Level | HCMOS |
| Package Type | SMD |
| Width | 5 mm |

Have a requirement?
Chat with us