| Brand | Alps |
| Part Number | HSHCAA114A |
| Accuracy | ±5% |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Output Type | Analogue |
| Dimensions | 30 x 13 x 8.13 mm |
| Brand | Alps |
| Part Number | HSHCAA114A |
| Accuracy | ±5% |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Output Type | Analogue |
| Dimensions | 30 x 13 x 8.13 mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 V |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Pin Count | 4 |
| Series | HSHCA |

Have a requirement?
Chat with us