| Brand | Amphenol |
| Part Number | 112427 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Contact Plating | Gold |
| Brand | Amphenol |
| Part Number | 112427 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Solder |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Frequency | 4 GHz |
| Impedance | 75 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Size | Standard |
| Body Plating | Nickel |
| Series | BNC |
| Bulkhead | Yes |
| Polarity | Normal |

Have a requirement?
Chat with us