| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD210AN |
| Isolation Mode Rejection | 120 dB |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 12 |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD210AN |
| Isolation Mode Rejection | 120 dB |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 12 |
| Power Supply Type | Dual |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 53.3 x 25 x 8.91 mm |
| Maximum Voltage Gain | 100 V/V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 V |


Have a requirement?
Chat with us