| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD22100SRZ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Accuracy | ±1°C |
| Interface Type | Analogue |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6.5 V |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD22100SRZ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Accuracy | ±1°C |
| Interface Type | Analogue |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6.5 V |
| Output Type | Analogue |
| Dimensions | 5 x 4 x 1.5 mm |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4 V |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Sensor Function | Temperature |
| Sensor Gain | 22.5 mV/°C |


Have a requirement?
Chat with us