| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD536AJH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature Range | 0 → +70°C |
| Pin Count | 10 |
| Dimensions | 9.4 x 9.4 x 4.7 mm |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD536AJH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature Range | 0 → +70°C |
| Pin Count | 10 |
| Dimensions | 9.4 x 9.4 x 4.7 mm |
| Package Type | TO-100 |
| Maximum Output Current | 5 mA |


Have a requirement?
Chat with us