| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD5750-2BCPZ |
| Maximum Input Offset Voltage | 10 mV |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | LFCSP |
| Pin Count | 32 |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD5750-2BCPZ |
| Maximum Input Offset Voltage | 10 mV |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | LFCSP |
| Pin Count | 32 |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Dimensions | 5 x 5 x 0.95 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Power Supply Type | Dual |
| Typical Dual Supply Voltage | ±12 → ±24V |



Have a requirement?
Chat with us