| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD592CNZ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Accuracy | ±0.3°C |
| Maximum Operating Supply Voltage | 30 V |
| Output Type | Current |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD592CNZ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Accuracy | ±0.3°C |
| Maximum Operating Supply Voltage | 30 V |
| Output Type | Current |
| Dimensions | 5.21 x 4.19 x 5.33 mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4 V |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Package Type | TO-92 |
| Pin Count | 3 |
| Sensor Function | Temperature |

Have a requirement?
Chat with us