| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD623ARZ |
| Maximum Input Offset Voltage | 200 µV |
| Minimum CMRR | 90 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD623ARZ |
| Maximum Input Offset Voltage | 200 µV |
| Minimum CMRR | 90 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 5 x 4 x 1.5 mm |
| Maximum Supply Current | 500 μA |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Power Supply Type | Dual, Single |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Typical Dual Supply Voltage | ±2.5 → ±6V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 800 kHz |
| Typical Single Supply Voltage | 3 → 12 V |




Have a requirement?
Chat with us