| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD624BDZ |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.075 mV |
| Minimum CMRR | 75 dB |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | SBCDIP |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD624BDZ |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.075 mV |
| Minimum CMRR | 75 dB |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | SBCDIP |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 21.34 x 7.87 x 3.56 mm |
| Maximum Input Resistance | 1 GΩ |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Power Supply Type | Dual |
| Rail to Rail | No |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 25 MHz |


Have a requirement?
Chat with us