| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD737JNZ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature Range | 0 → +70°C |
| Pin Count | 8 |
| Dimensions | 9.27 x 6.35 x 3.3 mm |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD737JNZ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature Range | 0 → +70°C |
| Pin Count | 8 |
| Dimensions | 9.27 x 6.35 x 3.3 mm |
| Maximum Output Current | 160 µA |
| Package Type | PDIP |


Have a requirement?
Chat with us