| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD8236ARMZ |
| Maximum Input Offset Voltage | 3.5 mV |
| Minimum CMRR | 86 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | MSOP |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD8236ARMZ |
| Maximum Input Offset Voltage | 3.5 mV |
| Minimum CMRR | 86 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | MSOP |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Dimensions | 3.2 x 3.2 x 0.95 mm |
| Maximum Input Resistance | 440 GΩ |
| Maximum Supply Current | 0.05 mA |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Power Supply Type | Single |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Typical Gain Bandwidth Product | 23 kHz |
| Typical Single Supply Voltage | 1.8 → 5.5 V |




Have a requirement?
Chat with us