| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD8293G80ARJZ-R2 |
| Maximum Input Offset Voltage | 50 µV |
| Minimum CMRR | 94 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOT-23 |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD8293G80ARJZ-R2 |
| Maximum Input Offset Voltage | 50 µV |
| Minimum CMRR | 94 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOT-23 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 2.9 x 1.6 x 1.3 mm |
| Maximum Input Resistance | 10 GΩ |
| Maximum Supply Current | 2 nA |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Power Supply Type | Single |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Typical Gain Bandwidth Product | 500Hz |
| Typical Single Supply Voltage | 1.8 → 5.5 V |




Have a requirement?
Chat with us