| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD8364ACPZ-R2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | LFCSP VQ |
| Pin Count | 16 |
| Power Supply Type | Single |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD8364ACPZ-R2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | LFCSP VQ |
| Pin Count | 16 |
| Power Supply Type | Single |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 4 x 4 x 0.83 mm |
| Maximum Input Resistance | 0.001 MΩ |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |

Have a requirement?
Chat with us