


| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD9280ARSZ |
| Signal Type | Differential, Single Ended |
| Resolution | 8 bit |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 28 |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD9280ARSZ |
| Signal Type | Differential, Single Ended |
| Resolution | 8 bit |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 28 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of ADCs | 1 |
| Package Type | SSOP |
| Architecture | Pipelined |
| Sampling Rate | 32 Msps |
| Typical Single Supply Voltage | 3 V |
| Digital Interface Type | Parallel |
| Dimensions | 10.2 x 5.3 x 1.75 mm |
| Integral Nonlinearity Error | ±1.5 LSB |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |



Have a requirement?
Chat with us