| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD9887AKSZ-140 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Clock Frequency | 170 MHz |
| Maximum Supply Current | 46 mA |
| Pin Count | 160 |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | AD9887AKSZ-140 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Clock Frequency | 170 MHz |
| Maximum Supply Current | 46 mA |
| Pin Count | 160 |
| Dimensions | 28.2 x 28.2 x 3.6 mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Package Type | MQFP |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 V |

Have a requirement?
Chat with us