| Brand | Analog Devices |
| Part Number | ADA8282WBCPZ |
| Maximum Input Offset Voltage | ±3 mV |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | LFCSP |
| Pin Count | 32 |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | ADA8282WBCPZ |
| Maximum Input Offset Voltage | ±3 mV |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | LFCSP |
| Pin Count | 32 |
| Power Supply Type | Single |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Dimensions | 5 x 5 x 0.75 mm |
| Maximum Input Resistance | 0.42 kΩ (Common Mode), 1.7 kΩ (Differential) |
| Maximum Supply Current | 66.3 mA |
| Maximum Voltage Gain | 36 dB |
| Minimum CMRR | -80 dB |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Typical Gain Bandwidth Product | 42 MHz |
| Typical Single Supply Voltage | 3.3 V |

Have a requirement?
Chat with us