| Brand | Analog Devices |
| Part Number | ADF4360-0BCPZ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Frequency | 250 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Output Frequency | 2725 MHz |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | ADF4360-0BCPZ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Frequency | 250 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Output Frequency | 2725 MHz |
| Pin Count | 24 |
| Dimensions | 4 x 4 x 0.83 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Output Frequency | 2400 MHz |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Type | VQLFCSP |

Have a requirement?
Chat with us