| Brand | Analog Devices |
| Part Number | ADV7280KCPZ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 32 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Number of ADCs | 1 |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | ADV7280KCPZ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 32 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Number of ADCs | 1 |
| Package Type | LFCSP WQ |
| Power Supply Type | Single |
| Standard Input Type | NTSC, PAL, SECAM |
| ADC/DAC Resolution | 10 bit |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 (Analogue/Digital) V, 3.3 (Digital I/O) V |
| Dimensions | 5.1 x 5.1 x 0.75 mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |

Have a requirement?
Chat with us