| Brand | Analog Devices |
| Part Number | ADXRS649BBGZ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Sensitivity | 0.12 mV/°/s |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Number of Axis | 3 |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | ADXRS649BBGZ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Sensitivity | 0.12 mV/°/s |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Number of Axis | 3 |
| Sensor Type | Gyroscope |
| Maximum Frequency Response | 2000 Hz |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | CBGA |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 V |
| Pin Count | 32 |
| Technology | Analogue |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |

Have a requirement?
Chat with us