| Brand | Analog Devices |
| Part Number | HMC830LP6GE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Frequency | 3000 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.2 V |
| Maximum Output Frequency | 3000 MHz |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | HMC830LP6GE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Frequency | 3000 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.2 V |
| Maximum Output Frequency | 3000 MHz |
| Maximum Supply Current | 105 mA |
| Pin Count | 40 |
| Dimensions | 6.1 x 6.1 x 0.9 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.8 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Output Frequency | 25 MHz |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Type | QFN |
| Series | Hittite |

Have a requirement?
Chat with us