| Brand | Analog Devices |
| Part Number | SSM2019BRWZ |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 16 |
| Power Supply Type | Dual |
| Brand | Analog Devices |
| Part Number | SSM2019BRWZ |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 16 |
| Power Supply Type | Dual |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum CMRR | 74 dB |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Signal Type | Single Ended |
| Output Type | 1 Channel Mono |
| Typical Dual Supply Voltage | ±12 V, ±15 V, ±9 V |
| Package Type | SOIC W |
| Application | Microphone |
| Dimensions | 10.5 x 7.6 x 2.35 mm |
| Input Signal Type | Differential |


Have a requirement?
Chat with us