| Brand | AVX |
| Part Number | PBRC4.19GR50X000 |
| Load Capacitance | 30 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 2 |
| Resonance Frequency | 4.19 MHz |
| Brand | AVX |
| Part Number | PBRC4.19GR50X000 |
| Load Capacitance | 30 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 2 |
| Resonance Frequency | 4.19 MHz |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Dimensions | 7.4 x 3.4 x 2 mm |
| Frequency Stability | ±0.5% |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | SMD |

Have a requirement?
Chat with us