| Brand | Bel |
| Part Number | PSA242.5-2G |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Output Current | 2.5 A |
| Input Voltage | 29 → 60 V dc |
| Width | 70.2 mm |
| Brand | Bel |
| Part Number | PSA242.5-2G |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Output Current | 2.5 A |
| Input Voltage | 29 → 60 V dc |
| Width | 70.2 mm |
| Depth | 25.2 mm |
| Length | 50.2 mm |
| Output Voltage | 24 V dc |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Power Rating | 60 W |


Have a requirement?
Chat with us