| Brand | Block |
| Part Number | AVB 3,2/2/9 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Secondary Voltage Rating | 9 V ac |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Dimensions | 41 x 35 x 30.8 mm |
| Brand | Block |
| Part Number | AVB 3,2/2/9 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Secondary Voltage Rating | 9 V ac |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Dimensions | 41 x 35 x 30.8 mm |
| Primary Voltage Rating | 115 V ac, 230 V ac |
| Minimum Operating Frequency | 50 Hz |
| Number of Outputs | 2 |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Weight | 170 g |
| Power Rating | 3.2 VA |


Have a requirement?
Chat with us