| Brand | Block |
| Part Number | FL 6/18 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Secondary Voltage Rating | 18 V ac |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Dimensions | 53 x 22.6 x 44 mm |
| Brand | Block |
| Part Number | FL 6/18 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Secondary Voltage Rating | 18 V ac |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Dimensions | 53 x 22.6 x 44 mm |
| Primary Voltage Rating | 115 V ac, 230 V ac |
| Minimum Operating Frequency | 50 Hz |
| Number of Outputs | 2 |
| Maximum Temperature | +40°C |
| Weight | 175 g |
| Power Rating | 6 VA |


Have a requirement?
Chat with us