| Brand | Block |
| Part Number | VB 1,5/1/24 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Secondary Voltage Rating | 24 V ac |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Dimensions | 32.3 x 27.3 x 23.8 mm |
| Brand | Block |
| Part Number | VB 1,5/1/24 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Secondary Voltage Rating | 24 V ac |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Dimensions | 32.3 x 27.3 x 23.8 mm |
| Primary Voltage Rating | 230 V ac |
| Minimum Operating Frequency | 50 Hz |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Weight | 80 g |
| Power Rating | 1.5 VA |

Have a requirement?
Chat with us