| Brand | Block |
| Part Number | VCM 16/1/18 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Secondary Voltage Rating | 18 V ac |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Dimensions | 75.2 x 47.1 x 39 mm |
| Brand | Block |
| Part Number | VCM 16/1/18 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Secondary Voltage Rating | 18 V ac |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Dimensions | 75.2 x 47.1 x 39 mm |
| Primary Voltage Rating | 230 V ac |
| Minimum Operating Frequency | 50 Hz |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Temperature | +40°C |
| Weight | 420 g |
| Power Rating | 16 VA |

Have a requirement?
Chat with us