| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | WOA802R0IN |
| Color | Champagne |













| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | WOA802R0IN |
| Color | Champagne |
| Family Size | Family of 4 |
| In Sales Package/Accessories | Main Unit, User Manual, Warranty Card |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | 8 Distinct Wash Programs |
| Air Turbo Dry | Yes |
| Control Panel | Digital Display |
| Detergent Mixer | Yes |
| Net Dimension (WxHxD) | 848 x 598 x 590 mm |
| Net Weight | 65 kg |
| Function Type | Fully Automatic |





Have a requirement?
Chat with us