| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 11 E |
| Impact Energy | 16.8 J - 25 J |
| Weight | 10.1 kg |
| Power Consumption | 1500 W |
| Warranty | 6 Months |












| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 11 E |
| Impact Energy | 16.8 J - 25 J |
| Weight | 10.1 kg |
| Power Consumption | 1500 W |
| Warranty | 6 Months |
| Blows Per Minute | 900-1890 BPM |
| Dimensions W X L X H | 570 x 270 mm |
| Standard Accessories | Auxiliary handle, Carrying case, Grease tube, Flat chisel |
| Bit Holder | SDS-Max |



Have a requirement?
Chat with us