




| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 11 VC |
| Impact Energy | 23 J |
| Weight | 11.4 kg |
| Power Consumption | 1700 W |
| Warranty | 6 Months |












| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 11 VC |
| Impact Energy | 23 J |
| Weight | 11.4 kg |
| Power Consumption | 1700 W |
| Warranty | 6 Months |
| Blows Per Minute | 900 - 1700 BPM |
| Voltage | 220-240 V |
| Bit Holder | SDS-Max |




Have a requirement?
Chat with us