| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 16-30 |
| Impact Energy | 45 J |
| Weight | 16.5 kg |
| Power Consumption | 1750 W |
| Warranty | 6 Months |












| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 16-30 |
| Impact Energy | 45 J |
| Weight | 16.5 kg |
| Power Consumption | 1750 W |
| Warranty | 6 Months |
| Blows Per Minute | 1300 BPM |
| Dimensions W X L X H | 760 x 255 mm |
| Bit Holder | 30 mm Internal Hexagon |





Have a requirement?
Chat with us