| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 27 VC |
| Impact Energy | 62 J |
| Weight | 29.5 kg |
| Power Consumption | 2000 W |
| Warranty | 6 Months |












| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 27 VC |
| Impact Energy | 62 J |
| Weight | 29.5 kg |
| Power Consumption | 2000 W |
| Warranty | 6 Months |
| Blows Per Minute | 1000 BPM |
| Bit Holder | 28 mm Internal hexagon |





Have a requirement?
Chat with us