| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 500 |
| Impact Energy | 6.8 J |
| Weight | 5.5 kg |
| Power Consumption | 1025 W |
| Warranty | 6 Months |












| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 500 |
| Impact Energy | 6.8 J |
| Weight | 5.5 kg |
| Power Consumption | 1025 W |
| Warranty | 6 Months |
| Blows Per Minute | 2750 BPM |
| Dimensions W X L X H | 450 x 110 x 240 mm |
| Bit Holder | 17 mm Hex |





Have a requirement?
Chat with us