| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 9 VC |
| Impact Energy | 13 J |
| Weight | 8.5 kg |
| Power Consumption | 1500 W |
| Warranty | 6 Months |












| Brand | Bosch |
| Model Name/Number | GSH 9 VC |
| Impact Energy | 13 J |
| Weight | 8.5 kg |
| Power Consumption | 1500 W |
| Warranty | 6 Months |
| Blows Per Minute | 2720 BPM |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220-240 V |
| Bit Holder | SDS-Max |



Have a requirement?
Chat with us