| Brand | Bourns |
| Part Number | DR331-113BE |
| Inductance | 11 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +135°C |
| Maximum Current | 500 mA |
| Brand | Bourns |
| Part Number | DR331-113BE |
| Inductance | 11 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +135°C |
| Maximum Current | 500 mA |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 7.3 x 5.4 x 4.7 mm |
| Series | DR331 |

Have a requirement?
Chat with us