

| Brand | Bourns |
| Part Number | RLB1314-220KL |
| Inductance | 22 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Brand | Bourns |
| Part Number | RLB1314-220KL |
| Inductance | 22 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 11.7 (Dia.) x 12 mm |
| Series | RLB |
| Core Material | Ferrite DR |
| Lead Pitch | 9 mm |


Have a requirement?
Chat with us