| Brand | Bourns |
| Part Number | SRR4528A-100M |
| Inductance | 10 μH |
| Maximum DC Resistance | 88 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.76 A |
| Packaging Type | SMD |
| Brand | Bourns |
| Part Number | SRR4528A-100M |
| Inductance | 10 μH |
| Maximum DC Resistance | 88 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.76 A |
| Packaging Type | SMD |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 5 x 5 x 2.8 mm |
| Series | SRR4528A |
| Maximum Self Resonant Frequency | 35 MHz |
| Automotive Standard | AEC-Q200 |
| Shielded | Yes |
| Core Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us