| Brand | Broadcom |
| Part Number | ACPL-C790-000E |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Single |
| Brand | Broadcom |
| Part Number | ACPL-C790-000E |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Single |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Dimensions | 5.85 x 6.807 x 3.18 mm |
| Maximum Voltage Gain | 8.44 V/V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Typical Single Supply Voltage | 3 → 5.5 V |

Have a requirement?
Chat with us