| Brand | Broadcom |
| Part Number | ACPL-C797-000E |
| Signal Type | Single Ended |
| Resolution | 1 bit |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 8 |
| Brand | Broadcom |
| Part Number | ACPL-C797-000E |
| Signal Type | Single Ended |
| Resolution | 1 bit |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 8 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of ADCs | 1 |
| Package Type | SSO |
| Architecture | Delta Sigma |
| Typical Single Supply Voltage | 3 → 5.5 V |
| Power Supply Type | Single |
| Dimensions | 5.85 x 6.807 x 3.18 mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |

Have a requirement?
Chat with us