| Brand | Broadcom |
| Part Number | MGA-87563-G |
| Maximum Operating Frequency | 4 GHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Temperature | + |
| Brand | Broadcom |
| Part Number | MGA-87563-G |
| Maximum Operating Frequency | 4 GHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Temperature | + |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Dimensions | 2.25 x 1.35 x 1 mm |
| Package Type | SOT-363 |
| Typical Noise Figure | 2 dB |
| Typical Output Power | 2.6 dBm |
| Typical Power Gain | 10.3 dB |

Have a requirement?
Chat with us