| Brand | Cardinal |
| Part Number | CAMsC3Q-A7BR-24.576TS |
| Load Capacitance | 25 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.98 V |
| Brand | Cardinal |
| Part Number | CAMsC3Q-A7BR-24.576TS |
| Load Capacitance | 25 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.98 V |
| Frequency Ageing | ±5 ppm/yr |
| Frequency Stability | ±25 ppm |
| Height | 1 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 45/55% |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.62 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Frequency | 24.576 MHz |
| Output Level | HCMOS |
| Package Type | SMD |
| Width | 2.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us