| Brand | CAT |
| Model | 950M |
| Tipping Load | 20672 kg |
| Maximum Bucket Capacity | 7.6 cum |
| Maximum operating weight | 21122 kg |
| Maximum Engine Power | 263 hp |













| Maximum Bucket Capacity | 7.6 cum |
| Tipping Load | 20672 kg |
| Travelling speed -Forward | 39.5 km/h |
| Maximum Engine Power | 263 hp |
| Engine Model | Cat C7.1 ACERT |
| Model | 950M |
| Brand | CAT |
| Maximum operating weight | 21122 kg |





Have a requirement?
Chat with us