| Brand | CAT |
| Model | 986K Block Handler |
| Tipping Load | 29711 kg |
| Maximum Bucket Capacity | 5.4 cum |
| Maximum operating weight | 52929 kg |
| Maximum Engine Power | 449 hp |













| Maximum Bucket Capacity | 5.4 cum |
| Tipping Load | 29711 kg |
| Travelling speed -Forward | 39 km / h |
| Maximum Engine Power | 449 hp |
| Engine Model | Cat C15 ACERT |
| Model | 986K Block Handler |
| Brand | CAT |
| Maximum operating weight | 52929 kg |



Have a requirement?
Chat with us