| Brand | Cinch |
| Part Number | 27-9008 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Frequency | 0 → 1 GHz |
| Brand | Cinch |
| Part Number | 27-9008 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Frequency | 0 → 1 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Series Number | 27 |
| Polarity | Normal |

Have a requirement?
Chat with us