| Brand | Cinch |
| Part Number | CPMC782 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Crimp |
| Brand | Cinch |
| Part Number | CPMC782 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Crimp |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Operating Frequency | 0 → 2 GHz |
| Impedance | 75 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Cable Type | Belden 1505A, RG59, RG62 |
| Bulkhead | No |
| Polarity | Normal |

Have a requirement?
Chat with us