| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD10ED330JO3F |
| Capacitance | 33 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD10ED330JO3F |
| Capacitance | 33 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 9.4 x 4.8 x 8.6 mm |
| Dielectric Material Family | Mica |
| Series | CD10 |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Pitch | 3.6 mm |

Have a requirement?
Chat with us